Руски језик IV 2 26.10.2020. Обнављање и припрема за писмени

Настављамо са учењем на даљину.

Ако се сећате, прошле недеље смо се договорили да ће ове недеље на часове руског језика доћи следећа група :

1. Бјеличић Ирена
  2. Дедић Ненад
  3. Ивановић Милош
  4. Јаворац Анастасија
  5. Петровић Катарина
  6. Стојановић Јована
  7. Ћировић Жељана
  8. Шљукић Николина

А исте ове часове, али на даљину, данас треба да прате следећи ученици :

1. Јоксимовић Исидора
  2. Кузељевић Ивана
  3. Лазаревић Магдалена
  4. Марјановић Милован
  5. Мишовић Марко
  6. Петровић Виолета
  7. Пучијашевић Ђорђе
  8. Станић Ања
  9. Станић Тијана
  10. Шмакић Теодора
  11. Шијаковић Ана

Група која је данас била у школи, имала је прилику да покаже своје певачко умеће на руском језику, певајући песму „Молитва“… И били су прилично добри, осим неколицине ученика, који нису желели ни да покушају да певају.

И још једна информација :

Само да подсетим да ће се у уторак, 27.10.2020. радити писмени задатак. Већ смо се раније договорили да се за писмени ради суперлатив придева.

У питању је „Превосходная степень прилагательных“ (Суперлатив придева). О томе имате нешто на стр. 29 у вашим књигама, а такође можете погледати лекцију на сајту школе од прошле недеље.

Да још једном поновим, ви ћете на писменом имати задатак да од задатих придева, које ћете добити у оквиру реченице, направите прости и сложени суперлатив. У једном вежбању ћете морати да направите прости, а у другом сложени суперлатив.

И Ана Шијаковић може да дође у школу да ради писмени, небитно са којом групом…

Надам се да је све јасно.

Надам се и да ћете сви бити здрави.

Мирослав, добри професор руског