Дневне архиве: 5. јуна 2020.

Финансијско пословање 34

Поштовани ученици

Данашњи    час из финасијског     пословања    је  систематизација градива.                                 Само ћемо се кратко подсетити шта смо радили ове школске године :                                        -Увод у финансије                                                                                                                                           -Новац                                                                                                                                                               -Платни промет                                                                                                                                            -Послови са банкама                                                                                                                                    -Пословне финансије                                                                                                                                    – Јавне финансије                                                                                                                                            Предлог   зачључних  оцена   сам проследила  вашој разредној  . Надам се да ћете бити         задовољни оценом из овог предмета, и да ћете на крају године имати жељени успех.

Маркетинг у туризму и угоститељству 34

Поштовани ученици

Данашњи час је систематизација градива. Подсетићемо се шта смо радили током ове           школске 2019-2020.године.                                                                                                                         -увод у маркетинг   у туризму                                                                                                                      -туристичко тржиште и примена маркетинга                                                                                       -инструменти   маркетинг микса                                                                                                               -понашање потрошача у процесу куповине                                                                                          -истраживање туристичког тржишта

Оцене сам проследила вашој разредној,  уколико неко од ученика није задовољан нека        се јави да одговара у периоду од 15-19.06. у школи.   Надам  се да ће те бити задовољни      оценом из овог предмета, и да ћете имати успех који сте  желели.

Кулинарски техничар III-5-Хладам ризбиф(рамстек)

Хладан ризбиф(рамстек):

за маринирање:
1 цијели рамстек
10 г бибер
10 г со
2 кашике сенфа
1 л уља
За шемизирање:
1 л аспик
За декорацију:
колико хоћете по избору
За подлогу:
1 кг Руска салата-француска
Припрема
1
Цијели рамстек очистити од опни и жилица, посолити, побиберити, утрљати са сенфом и налити уљем, рамстек у маринади у фрижидеру треба да стоји 3-5 дана.

2
Маринирани рамстек опећи са свих страна по могућности на плочи од ростиља или у рерни на 180степени тако да у средини остане крвав као што се види на слици.

3
Опечени рамстек треба пресовати, ако имате пресу, а ако не ставити га између двије даске и затегнути. Пресовање траје 5-8 сати. Пресовани розбиф сјећи на месорезници што тање.

4
Руску салату обликовати у жељени облик и преко ње слагати изрезани розбиф, свако парче розбифа након постављања треба шемизирати (премазати) темпираним аспиком. Када завршимо са слагањем розбифа наступа декорисање, ту вам нико не може одредити декоришете по својој вољи.

Домаћи задатак

Одговори на питања:

1. Како се прави розбиф ?
  2. Између ког пршљена се одваја рамстек од розбратне?
  3. Како се прави розбратна у аспику?

Одговоре слати на мејл mitrasinovic.ljubomir@gmail.com

Агенцијско и хотелијерско пословање II4 – вежбе

Одељење II4

Датум: 05. јун 2020. године

Драги ученици,

Данас ћемо радити нову лекцију.

Наставна јединица: Одговорност  и осигурање у хотелијерству

Циљ часа – да научите шта су одговорност  и осигурање у хотелијерству.

Прочитајте лекције из ваше скрипте и напишите кључне тезе у свеске.

Такође, достављам вам и презентацију уз коју ћете лакше савладати лекцију.

ОДГОВОРНОСТ И ОСИГУРАЊЕ У ХОТЕЛИЈЕРСТВУ

Уколико било ко има нејасноћа око наставних јединица слободно нека ме контактира путем mail-а: dalmariczlatibor@gmail.com

Поздрав!

Давид Марић

Разредни I 2, I 3 05.06.2020.

Имам једну информацију за вас :

Неколико ученика није вратило књиге у библиотеку. Да знате да нећете моћи да завршите разред, нити да добијете сведочанство, уколико књиге не вратите. Ученици који нису вратили књиге су :

1. Жунић Ања – „Кад су цветале тикве“
  2. Зечевић Урош – „Антигона“
  3. Јовановић Софија – „Кад су цветале тикве“
  4. Јоксић Милица – „Кад су цветале тикве“
  5. Крушкоња Матеја – „Антигона“
  6. Благојевић Вељко – „Кад су цветале тикве“
  7. Лојаничић Марко – „Антигона“
  8. Маринковић Ненад – „Антигона“

Можете да позовете у школу на 031 / 383-11-84, па да тражите библиотекарку да се са њом договорите, или да дођете у школу и донесете књиге… Како год, само би то требало да се уради што пре.

И даље се надам да ћете сви бити здрави.

Мирослав, разредни