Дневне архиве: 14. октобра 2020.

Маркетинг у туризму и угоститељству – III4

Дрaги учeници,

Достављам вам презентацију коју смо радили 29.09. а односи се на наставну јединицу:

Појам карактеристике и фактори туристичке понуде

Презентацију:

29.09. Појам карактеристике и фактори туристичке понуде

Уколико имате било каква питања слободно питајте. Мој e-mail је: dalmariczlatibor@gmail.com

Маркетинг у туризму – IV3

Дрaги учeници,

Наставна јединица коју смо учили данас је:

Маркетинг предузећа туристичке привреде

Достављам вам презентацију:

14.10. Маркетинг предузећа туристичке привреде

Тест из маркетинга у туризму ће група која наредне седмице долази у школу радити у среду 21.10, а седам дана после 28.10. тест ће радити и друга група.

Обновите лекције које смо до сада учили нарочито оне које говоре о концепту маркетинг микса и специфичности услуга у односу на производе; подсетите се лекција и о туристичком тржишту (понуда и тражња).

Агенцијско и хотелијерско пословање (вежбе) – III4 прва група

Дрaги учeници,

Наставна јединица коју смо учили данас је:

Појам и врсте скупова

Достављам вам презентацију:

14.10. Појам и врсте скупова

Ради лакшег прегледа и учења на овој презентацији се налази и материјал који ћемо учити у току наредна два часа.

Građansko vaspitanje, Prava i vrednosti

Vrednost je nešto za čim treba tragati, nešto što zaslužuje da se brani. Ljudska prava su zasnovana na vrednosti ljudskog dostojanstva. Univezalno prihvaćene vrednosti su jednakost, zdravlje, poštenje, poštovanje drugih, odgovornost….

Razmislite koji biste još vrednosti dodali na ovu listu, da bismo dogovorom i konsenzusom na sledećoj radionici, usaglasili koje su to najvažnije ljudske vrednosti.

Ne postoji jednom zauvek uspostavljena lista univerzalnih vrednosti.To je rezultat dogovora i pregovora među ljudima ali i državama.Konvencije i deklaracije o ljudskim i dečjim pravima su rezultat tih procesa.

Историја уметности, Скулптура у доба хеленизма

Општа тежња грчке скулптуре, била је идеализација која је достигла свој врхунац у класичној доби грчке уметности. Та потпуна идеализација довела је до тога да су све грчке скулптуре високе, витке и савршено пропорционалне. Један од најзначајнијих вајара тог периода је Мирон.

Miron, Bacač diska- rimska kopija,Rim

Мирон, Бацач диска, римска копија

Хеленистичка скулптура се препознаје по слојевитој и непрегледној композицији, затим по израженом покрету . Целокупно дело оставља снажан утисак на посматрача.

Нике са Самотраке
Нике је била богиња победе у старој Грчкој. Сматра се да ова скулптура  представља
Нике у раскораку пред лет. Најпоунатији пример хеленистичке скулптуре, такође, једна од ретких скулптура која је сачувана у оригиналу.

Lisip Apoksiomen 320. p. n. e.Vatikan
Лисип, Апоксиомен

Лисип је последњи велики скулптор грчке уметности. Радио је и за Александра Македонског.