Eнглески језик 15. час – III4- Listening exercises

Dragi učenici,

današnji čas je posvećen veštini slušanja i razumevanju onoga što čujemo. Slušaćemo radio emisiju o prijateljstvu. Zadaci se nalaze u udžbeniku na 15. strani: Focus 3 p. 15 listening

Kao uvod u temu, treba da pogledate zadatak broj 1 i odgovorite na 3 pitanja u njemu koja se odnose na rečenice A, B i C ispod slike. Treba da odgovorite 1. Koja izreka vam se najviše svidja i zašto? 2. Kakve osobine treba da ima blizak prijatelj? 3. Dopunite rečenicu: Blizak prijatelj…. .

2. zadatak – odslušajte radio emisiju i izaberite ispravne brojeve. Koji brojevi su tačni za vas?

3. zadatak – Spojite reči i fraze od a-f iz radio emisije sa podvučenim izrazimea iz 4. vežbanja.

4. zadatak – ponovo odslušajte radio emisiju. Da li su rečenice 1-6 tačne (T) ili pogrešne (F)?

5. zadatak – poslušajte 4 razgovora i izaberite tačan odgovor A, B ili C:

6. zadatak – napišite date brojeve rečima. Zatim slušajte i ponovite njihov izgovor.

Ovde možete pogledati rešenja svih zadataka: Focus 3 p.15 Listening Answer key