Engleski jezik 33. čas – I5- Focus review 2

Dragi učenici,

cilj časa je da obnovimo gradivo iz oblasti Unit 2. Zadaci se nalaze u udžbeniku na strani 34 koju možete pogledati i ovde:  Focus review 2 p.34.

Od gramatike obnavljamo prošla vremena Past Simple, Past Continuous i konstrukciju USED TO+infinitive, a od vokabulara bavimo se izrazima vezanim za tehnologiju i izume. Pre nego što krenete da radite sledeće zadatke iz udžbenika, dobro bi bilo da obnovite gradivo iz lekcija koje su vezane za oblast Unit 2 (sve možete naći na onlajn učionici za vaše odeljenje).

Zadaci iz udžbenika, str. 34:

1. zadatak – dopunite rečenice ispravnim oblikom datih glagola. Glagole morate rasporediti u rečenicama prema značenju.
  2. zadatak – dopunite rečenice ispravnim oblikom datih reči (zadatak se bavi građenjem reči – prvo treba da zaključite koja vrsta reči nedostaje u rečenici (npr. imenica, glagol, pridev, prilog), zatim od datih reči treba da formirate tu novu reč tako što ćete dodati sufiks i/ili prefiks).
  3. zadatak – od datih reči formirajte rečenice. Glagol stavite u ispravno prošlo vreme (Past Simple ili Past Continuous).
  4. zadatak – podvucite ispravne glagoleu svakoj rečenici.
  5. zadatak – zaokružite ispravan odgovor A, B ili C koji ima isto značenje kao podvučeni deo rečenice.
  6. zadatak – zaokružite ispravan odgovor A, B ili C da dopunite rečenice.

Kada uradite zadatke, pogledajte rešenja ovde Focus review 2 Answer key a zatim ispravite ako vam nešto nije tačno.